Urla Hasat


< Biz ''Ege'' liyiz; Hatta tam olarak Ege' nin en batısından en kıyısından yani Urla' danız, Urlalı Genç Çiftçileriz. Yüzyılı aşkın bir süredir işimiz
Mitolojinin Kutsal ve Ölmez Ağacı, Zeytin.

Egeli Ticaret olarak 2008 Kasım ayında merkezi Ankara’da olan Curcuna Çocuk Parti Evi ile ticari hayatımıza başladık. 2009 yılında ise, atalarımızın emaneti, bereketin simgesi zeytin ağaçlarımızdan elde ettiğimiz zeytinyağımızı siz dostlarımızla paylaşmak üzere yeni bir başlangıca daha adım attık ve zeytinyağımıza bir isim aramaya koyulduk. Atalarımız anlatırdı; topraklarımızda yetiştirdiğimiz üzüm, zeytin, ekin hasadı komşularımızın da katılımıyla bir şenlik havasında gerçekleştirilirmiş. Hasat asırlardır hep üretimin, birlikteliğin ve bereketin habercisi olmuş. Dağlarımızda yetişen endemik bitkilerimiz, topraklarımızda yetiştirdiğimiz ürünler bize her dönem hasat yapma fırsatı sunmuş. İşte tam olarak bu düşüncelerle, ürettiğimiz Zeytin ve Zeytinyağımızı sizlere ''Urla Hasat'' adıyla sunmak istedik. Ve 2009 yılından bu yana ‘Urla Hasat’ markasıyla üretim yapıyoruz.

Zeytin bahçemiz Urla’ya 7 km mesafe uzaklıkta ve 500 metre rakımlı bir vadi içerisinde. Kuzey rüzgarlarına açık, etrafında herhangi bir tarım faaliyeti yapılmayan Ekolojik tarım için biçilmiş kaftan diyebileceğimiz izole bir bölgede yer alıyor. Yüzyıldan fazladır toprağımızı doğanın dengesini bozmadan işliyor, zeytin ağaçlarımızı ilaç atmadan Ekolojik tarım ilkelerine bağlı kalarak yetiştiriyoruz. Atalarımızın büyük çabalarıyla bugün ki haline ulaşan bahçemiz; % 80 Erkence, % 10 Ayvalık , %10 Memecik ve diğer çeşitlerden oluşmaktadır. Her yıl yağışlara bağlı olarak Ekim sonu Kasım başı gibi zeytinimizi hasat etmeye başlıyoruz. Elle ve makineyle toplanan zeytinlerimiz gün sonunda kasalarla anlaşmalı olduğumuz fabrikalara taşınıyor. Hijyenik koşullarda ve +25 derece hamur sıcaklığında soğuk sıkım ile zeytinyağı elde ediliyor. Sıkım sonrası en kısa sürede Krom Nikel tanklarımıza aktarılarak doluma kadar burada muhafaza ediliyor. Zeytinyağımızın dolumunu Urla merkezde bulunan Organik sertifikalı kendi Dolum Tesisimizde yapıyoruz. Büyük bir özenle son haline ulaşan ürünlerimiz Urla merkezdeki satış butiğimizde ve Web sitemizin alışveriş köşesinde sizlerle buluşuyor.

Urla Hasat; Sağlık, lezzet ve kalite… İşte adresimiz; http://www.facebook.com/UrlaHasat